Adopcja starszego psa
Chyba najtrudniej znaleźć dom dla psiego weterana.Lęk przed adopcją starego psiaka jest dość powszechny.
Boimy się chorób, boimy się szybkiego odejścia...
No cóż trudno się z tym po części nie zgodzić ale z drugiej strony czy młody pies nie może zachorować , czy nie zdarzają się nieszczęścia...
Myślę ,że danie domu staruszkowi , otoczenie go miłością to wspaniała postawa i czasem warto pomyśleć  o tym ile to znaczy dla  tego psa. Może warto nie skupiać się wyłącznie na swoich obawach i frustracjach tylko najzwyczajniej pomóc tym najmniej "chcianym".
Starszy pies może jeszcze długo być z nami i cieszyć się dobrym zdrowiem.
Starsze psiaki są spokojniejsze, bardziej zrównoważone i stanowią znakomite towarzystwo.
Trzeba pamiętać o dobraniu odpowiedniej diety  co w dzisiejszych czasach nie powinno stanowić problemu  i opiece weterynaryjnej a nasz pupil z pewnością da nam wiele radości dzięki dobremu samopoczuciu i woli życia.
Każdy powinien bardzo poważnie przemyśleć adopcję i  dobrać psa , który będzie pasował do  trybu życia , do możliwości , do  rodziny, do nas samych,
Nie kierujmy się nigdy "modą" na wybrane rasy, snobizmem czy choćby urodą naszego przyszłego pupila.
Pamiętajmy ,że biorąc psa bierzemy go na zawsze, na dobre i na złe, bierzemy wrażliwą, kochającą istotę, dla  której staniemy się "wszystkim".
Pies nie jest ozdobą ani zabawką, pies tęskni, kocha a przede wszystkim cierpi kiedy ludzie go zawodzą, krzywdzą czy porzucają.
Kategoria: