W ramach swojej działalności organizujemy szkolenia, eventy, oraz imprezy sportowo-rekreacyjne w których pies oraz pomoc psom odgrywają główną rolę. Myślisz o takiej imprezie, chciałbyś coś zorganizować? Skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 *********************************************************************************************************************************************

 

Informacje ogólne

Zapraszamy wszystkich na Wielki Spacer z bezdomniakami! W Dzień Psa podarujmy bezdomniakom namiastkę tego, co nasze psy mają codziennie. Chwilę uwagi, czułości, niewielki czas na współny spacer.
Towarzyszyć nam będzie Ela Okońska- dyplomowany behawiorysta COAPE
Podzieli się z nami wiedzą na temat psiego języka, sygnałów wysyłanych przez psy, detali na które często nie zwracamy uwagi, a które mają niejednokrotnie wielkie znaczenie w psim języku i przekazie który kieruje do nas pies.
A więc, nie wahajcie się! Rezerwujcie 1 lipca dla bezdomniaków! Czekamy na Was!

Data: 1 lipiec 2017, godz. 9.00
Miejsce: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Miedarach k. Tarnowskich Gór, ul. 1-go Maja 76

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres:
dogtrekking@czlowiekipies.pl
Tytuł: Dzień Psa
W mailu prosimy podać:
Imię Nazwisko
Rok urodzenia
Miejscowośc zamieszkania
Numer kontaktowy
Informacjeę na temat doświadczenia z psami ( wolicie wyjść z dużym czy też z małym psem?)PROSIMY ZABRAĆ Z SOBĄ SMYCZ I OBROŻĘ, gdyż nie mamy sprzętu za wiele, a niechcielibyśmy by niedostatek akcesoriów zaprzepaścił szanse na wyjątkowy dzień któremuś z bezdomniaków.

REGULAMIN IMPREZY „DZIEŃ PSA’”

W SCHRONISKU W MIEDARACH

 1. Organizatorem imprezy „Dzień Psa” jest Fundacja Człowiek i Pies z siedzibą w Tychach oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Miedarach
 2. Informacje na temat imprezy umieszczone są na stronie internetowej www.czlowiekipies.pl zakładka Eventy
 3. Celem imprezy jest promocja adopcji zwierząt ze schroniska w Miedarach
 4. Termin imprezy: 1 lipiec 2017, start godz. 9.00
 5. Biuro imprezy: Brama schroniska dla bezdomnych zwierząt w Miedarach
 6. Impreza ma formę spaceru z psem ze schroniska na wytyczonej przez Organizatora trasie. Trasa nie jest wyłączona z ruchu osób postronnych. Na trasie będą pomagać uczestnikom wolontariusze fundacji. Na trasie będzie znajdować się punkt z wodą dla psów.
 7. Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która w trakcie imprezy weźmie odpowiedzialność za psa. Psy nie będą wydawane osobom poniżej 16 roku życia. Osoby poniżej 16 roku życia mogą brać udział w imprezie pod opieką dorosłych jako osoby towarzyszące.  W przypadku osób w wieki 16-18 lat wymagana jest pisemna zgoda opiekunów na udział podopiecznego w imprezie z zaznaczeniem o świadomości charakteru imprezy i możliwych zagrożeń, znajomości regulaminu, i świadomości uczestnictwa na własną odpowiedzialność.
 8. Zapisy przyjmowane są w formie zgłoszenia na adres mailowy dogTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  - w zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, rok urodzenia, miasto zamieszkania, doświadczenie w opiece nad psami, preferowaną wielkość psa (duży, średni, mały) z którym uczestnik chce wziąć udział w imprezie. Zapisy internetowy zostaną zamknięte 29 czerwca 2017 roku.
 9. W dniu zawodów uczestnik zobowiązany jest do podpisania oświadczenia o zdolności do udziału w imprezie oraz jednorazowej karty adopcyjnej psa na okres trwania imprezy.
 10. Psy biorące udział w imprezie będą wydawane zawodnikom przez wolontariuszy oraz pracowników schroniska.
 11. Przed rozpoczęciem spaceru należy sprawdzić czy pies ma dobrze zapiętą obrożę oraz smycz. Zakazuje się spuszczania psów ze smyczy. Podczas imprezy należy zachować,  bezpieczną odległość między psami, nie dopuszczać do kontaktu między psami, nie zbliżać twarzy do głowy psa, zachować zasadę ograniczonego zaufania względem zwierzęcia. W przypadku problemów należy kontaktować się z wolontariuszami fundacji lub kierownikiem schroniska.
 12. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności względem uczestników za szkody powstałe w wyniku uczestnictwa w spacerze.
 13. Organizator ma prawo do bezpłatnego wykorzystania wizerunku uczestników w celach bezpośrednio związanych z imprezą (publikacja zdjęć z imprezy, promocja)
 14. W szczególnych przypadkach impreza może zostać odwołana lub przełożona. O takim fakcie organizator poinformuje uczestników na stronie internetowej.
 15. Uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu schroniska, a w szczególności zabrania się:
  1. wchodzenia na teren schroniska w czasie wyprowadzania i karmienia zwierząt,
  2. przybywania na terenie kwarantanny, pomieszczeń technicznych, gabinetu weterynaryjnego bez zgody kierownictwa Schroniska,
  3. wyprowadzania zwierząt z boksów
  4. przekazywania zwierząt wyprowadzanych na spacer ze schroniska pod opiekę osobom małoletnim,
 16. Wiążąca i ostateczna interpretacja przysługuje wyłącznie organizatorowi imprezy.

 *****************************************************************************************************************************************

 

 

                                                                              Informacja Ogólne

Ogólnopolska Konferencja Behawioryzmu Zwierząt odbędzie się w Warszawie 3.06.2017 r. Tematem przewodnim są "Skuteczne metody terapii psów z problemami behawioralnymi"

Jeśli jesteś: lekarzem weterynarii, behawiorystą, trenerem psów, zoologiem, specjalistą w zakresie żywienia czy też osobą zainteresowaną tematyka zaburzeń behawioralnych psów to powinieneś wziąć udział w konferencji, dzięki której:

 • poznasz najnowsze zalecenia dietetyczne, które wspomagają kształtowanie zachowań psów,
 • dowiesz się jakie praktyczne metody, narzędzia i techniki wykorzystuje behawiorystka zwierząt do zmiany zachowań psów,
 • nauczysz się dobierać indywidualne metody szkoleniowe uwzględniające uwarunkowania danej rasy, cechy indywidualne i psychiczne, stan emocjonalny, czy poziom stresu,
 • spotkasz się z wybitnymi specjalistami - praktykami, którzy podzielą się wieloletnim doświadczeniem ze swojej pracy,
 • zgłębisz wiedzę na temat bezpiecznych i efektywnych metod pracy z psem podczas kształtowania jego zachowań.

Informacje szczegółowe

Ogólnopolska Konferencja Behawioryzmu Zwierząt - "Skuteczne metody terapii psów z problemami behawioralnymi"

Termin: 3.06.2017 r.

Miejsce: Warszawa

Koszt:
299 zł - cena promocyjna do 14 kwietnia

399 zł - cena podstawowa

Prowadzący: Paulina Ziółkowska (Talking Dogs), Katarzyna Bargiełowska (Akademia 4 Łapy), lek. wet. Wojciech Adamski (przychodnia weterynaryjna Nova), Jiří Ščučka (Animal Training Academy), dr n. wet. Tomasz Nowak (Praktyka Weterynaryjna "MyPet"), Katarzyna Biskup (Piesologia.pl), Aneta Awtoniuk (Szkoła dla Psów Azorres)

Program dostępny na stronie:  www.kongresbehawiorystyczny.pl

Szczegóły i zapisy:  www.kongresbehawiorystyczny.pl

Konferencja kierowana jest do:

 • Behawiorystów, zoopsychologów, trenerów psów, którzy spotykają się z wyzwaniem doboru właściwej terapii dla zwierząt z zaburzeniami zachowania i którym zależy na pozytywnych wynikach pracy,
 • Lekarzy weterynarii, do gabinetów których trafia najwięcej pacjentów z zaburzeniami behawioralnymi,
 • Osób prywatnych, które chcą poznać najnowsze doniesienia z dziedziny terapii behawioralnej psów,
 • Studentów, którzy chcą uzyskać dostęp do wiedzy z zakresu nowoczesnej psychologii zwierząt, poznać cenionych i znanych ekspertów oraz zawrzeć znajomości w środowisku profesjonalnych behawiorystów,
 • Wszystkich zainteresowanych, którym zależy na świadomym prowadzeniu psa.

Cel konferencji:

Zwiększenie świadomości oraz szerzenie wiedzy na temat zaburzeń behawioralnych u psów. Udział w Konferencji pozwoli odpowiedzieć m.in. na pytania, jak:

 • rozpoznać u psa zaburzenia zachowania i zdiagnozować jego przyczyny,
 • choroby somatyczne psów wpływają na zmiany w zachowaniu,
 • wykorzystać metodę NoseWork w terapii zaburzeń behawioralnych,
 • kastracja oraz sterylizacja wpływa na psychikę i życie psa,
 • właściwie postrzegać teorię dominacji u psów,
 • komunikują się psy między sobą oraz z ludźmi,
 • żywienie psa wpływa na zaburzenia behawioralne oraz czego w postępowaniu dietetycznym należy unikać,
 • postępować w przypadku zachowań agresywnych pojawiających się u psa,
 • pracować z psem nadpobudliwym,
 • i kiedy zastosować metody: Agility, NoseWork i inne w przypadku pracy z psem z zaburzeniami.

Szczegóły

Start: sobota, 6 czerwiec 2017

Koniec: sobota, 6 czerwiec 2017

Koszt: 299 zł - 399 zł brutto

Organizator

Forum Media

Telefon: 61 66 55 898

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona: http://www.kongresbehawiorystyczny.pl

 

 

 

 

Kategoria: